Wesołe kumoszki z Windsoru
12345678910
Kategoria:
Teatr
Reżyser:
Beata Redo-Dobber
Język:
polski

Z tą niezwykle zabawną i pogodną komedią Szekspira na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi spotkaliśmy się dwukrotnie: w 1973 roku rekordy popularności biły właśnie WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU, a blisko 30 lat później (2002) FALSTAFF Verdiego z wielkim Renato Brusonem ściągał tłumnie wycieczki z całej Polski. Spośród licznych operowych kompozycji Otto Nicolaia WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU są jedynym dziełem, które aż do dzisiaj nie tylko nie uległo zapomnieniu, ale stało się jedną z najpopularniejszych oper w niemieckiej literaturze muzycznej, wystawianą chętnie i z wielkim powodzeniem. Opera Nicolaia bowiem to arcydzieło lekkości, humoru i zarazem romantycznego uroku.

Premiera – 27 i 28 czerwca 2018 r. – realizowana wspólnie z Akademią Muzyczną w Łodzi będzie wspaniałą okazją do popisów dyplomantów Wydziału Wokalno-Aktorskiego, którzy właśnie w WESOŁYCH KUMOSZKACH Z WINDSORU staną po raz pierwszy przed publicznością na profesjonalnej scenie, by zmierzyć się z szekspirowskimi bohaterami i dowcipną choć wcale nie „prostą” muzyką.

Można być pewnym, że inteligentny humor Szekspira, barwna muzyka Nicolaia w połączeniu z żywiołową, młodzieńczą werwą wykonawców przyniosą efekt w postaci relaksu i dobrej zabawy widzów.